Vyklízení bytů i větších objektů přenechejme klidně profesionálům

Články partnerů

Můžeme se ocitnout v situaci, kdy nám odejde milovaný člověk a na nás je, abychom se nějakým způsobem postarali o pozůstalost. V jiných případech potřebujeme svůj podnikatelský záměr rozšířit a máme pouze staré prostory, které je třeba vyklidit, abychom pokračovali dále. navíc nás tak trochu tlačí čas. Co teď? Jednoduchá odpověď. Povolejme si na pomoc profesionální vyklízecí firmu, která se o vše postará a my tak budeme mít čas na jiné záležitosti než je jen odvoz odpadu a starého nábytku.

Odborná firma a její náplň práce

Zlikvidovat a odstranit veškerý majetek po zemřelém, který obsahuje jen staré krámy, je náplní práce specializovaných odborných firem, které se touto činností zabývají. Určitě se nejdříve na všech podmínkách vyklízení musíme společně dohodnout, aby nedošlo k nějakému nedorozumění. Vyklízení pozůstalosti s sebou přináší mnoho práce, zejména jde – li o starší domek s přilehlou zahradou, kde se nachází spousta nepotřebných věcí, lidově řečeno harampádí. O vše se taková firma může postarat a může nám také přistavět velkoobjemový kontejner, který usnadní práci všem. Mají různou velikost, ale o tom bychom se měli pobavit s pracovníky vyklízecích firem. Jistě se ale určitě k takové akci hodí. Veškerý odpad firma ekologicky zlikviduje, odveze se také na určenou skládku. Mezi služby těchto firem patří rovněž drobné bourací práce, ale také demontáž starého nábytku, kuchyňských linek, likvidace starých podlah i sanitárních částí koupelen, jako jsou vany, umyvadla a podobně. Ke každému bytu nebo domu patří také půda a sklep, takže nesmíme zapomenout ani na tyto prostory, které mnohdy ukrývají dlouho zapomenuté věci nebo poklady, které jsou považovány za starožitnost. Některé firmy nám také mohou zajistit jejich odkup.

Co ještě nám přinese vyklízení s profesionály

Tyto firmy disponují svými vlastními vozy, takže nemusíme mít obavu, že by jsme nahromaděný odpad museli odvézt sami. S vyklízením pozůstalosti může nastat nepříjemná situace, kdy je potřeba zlikvidovat biologický odpad. Jde zejména tedy po úmrtí, ale také po narkomanech, povodni nebo po požáru a tady jistě pracovníci vyklízecích firem budou jistě potřebovat ochranné obleky. Není se čemu divit, neboť může jít o nebezpečnou situaci plnou nástrah a bakterií.  V takových případech firmy nabízejí služby, které spolehlivě vše odstraní a to pomocí deratizace, desinfekce a v neposlední řadě i dezodorizace, což je což je technologie čištění, kde emitovaný ozón rychle reaguje s mikroorganismy a musí se náležitě vyčistit, aby nedocházelo k šíření bacilů.

I když to není běžné, ale některé firmy nabízejí dokonce i jednoduché vymalování bytu nebo domu, který byl určen k vyklízení.

Odvoz suti nebo elektroniky

Nemusíme mít ani obavu z toho, že by jsme se museli postarat o odvoz suti po bourání nebo odvoz starých elektrospotřebičů. Ty do obyčejných popelnic určitě nepatří a musejí přijít do speciálních sběrných dvorů, kde se o ně náležitě postarají. Suť se také musí odevzdat do sběrného dvora a skoro 90% tohoto materiálu se opět zužitkuje.

Legislativa a vyklízení pozůstalosti spolu souvisí

O pozůstalosti bychom ale také měli něco vědět. Pokud se hodláme o pozůstalost postarat co nejdříve, měli bychom vědět, že pokud byl byt v osobním vlastnictví, k vyklízení můžeme přistoupit prakticky okamžitě. Z právního hlediska je to zcela v pořádku. Pokud ale byl zemřelý pouze nájemníkem, je vyklízení v takovém případě trošku problematické. Zde se celá situace posune k dědicům a může nastat i situace, kdy se neobjeví dědic dokonce žádný. V takovém případě je možné počkat zhruba půl roku a pokud se do té doby stále ještě neobjeví žádný dědic, majitel si s tímto majetkem může naložit, jak chce.


Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/11597/virtual/www/wp-content/themes/supermassive/lib/admin/inc/shortcodes/related-posts.php on line 12

Komentovat příspěvěk