Malířství Praha – Michal Macek

Články partnerů

Máme – li před sebou malování bytu, jistě si člověk představí spíše spoustu práce a to nejen se samotným malováním, ale i s činnostmi, které malování bytu provází. Nemáme rádi konečný úklid, jsme mnohdy bezradní při výběru barvy a odstínu, nevíme ani, jak stěnu správně připravit na nový nátěr.

Kde začít 

Určitě bychom nejdříve měli začít malováním stropu. Ve většině případů jde o bílou barvu, ale nemusí to být tradice. Nátěr bychom měli určitě zopakovat v několika vrstvách. Také bychom měli mít už dávno jasno v tom, jakou barvou budeme malovat celou místnost. Barvy v našem životě hrají velkou roli a pokud bychom měli zvolit nesprávný odstín do pokoje, ve kterém budeme bydlet, jistě se v něm nebudeme cítit dobře. Proto bychom výběru barvy měli věnovat velkou pozornost.

Ovšem pokud si na malování bytu netroufneme, měli bychom si na pomoc zavolat profesionální malířskou firmu. Mají nejen odborné zkušenosti, ale také dobré nápady, které bychom mohli při malování interiéru využít.

Co můžeme očekávat od odborníků

Pokud se rozhodneme pro pomoc profesionálů, například společnost Malířství Praha Macek, máme zde jistotu, že výsledek bude podle našeho očekávání. Malíři mají také spoustu jiné práce, která je potřebná před samotnou výmalbou. Musíme stěny připravit na malování, vyhladit povrch, vyplnit mezery po skobičkách, na kterých visely obrazy, odstranit starou malbu a podobně. V opačném případě nám totiž hrozí, že nám nová malby jednoduše opadne a sloupne se. Odborná penetrace také zvýší přilnavost podkladu a díky tomu bude výsledek ještě lepší.

Také vybavení dnešních moderních malířských firem je o poznání lepší a kvalitnější než ty, které používali malíři v dřívější době. Pryč je papírová čepice a kbelík s bělostným vápnem! Dnešní malíři používají plno spolehlivého náčiní, které jim pomáhají při své práci. Používají různé štětce a válečky různých velikostí a materiálů, které mohou být s teleskopickou rukojetí pro snadnější malování například stropu nebo jinak těžko dostupných míst, schůdky a štafle a podobně.

Volba barvy dle odborníků z týmu Malířství Praha Macek

Pokud jde o správnou volbu barvy, musíme si zvolit takový odstín, který bude vyhovovat především nám. Musíme mít na paměti pravidlo malování a to zní nemalovat stěny v jedné místnosti více jak třemi odstíny. Klidně můžeme použít třeba zelenou nebo hnědou, které budou mít k sobě další dva odstíny k sobě. Místnost bude vypadat velmi pěkně a útulně. Musíme si ale uvědomit, že i barvy jsou rozděleny do dvou základních skupin, studené a teplé. Podle toho si také můžeme vymalovat interiér svého domu.

Teplé barvy jsou zejména odstíny žluté, červené, světle zelené, oranžové. Pokud se rozhodneme pro odstín červené, která je výrazná a jistě oživí interiér, můžeme ji kombinovat s přírodními materiály. Byt pak vypadá útulně a živě.

Zelená je barvou přírody. Zklidňuje a dodává člověku harmonii a soustředěnost. Fialová může vyvolávat deprese, modrá je spíše studenou barvou vévodí všude přítomná bílá. Ta je stále považována za královnu barev. Může se kombinovat se všemi jinými barvami


Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/11597/virtual/www/wp-content/themes/supermassive/lib/admin/inc/shortcodes/related-posts.php on line 12

Komentovat příspěvěk