Sauna na míru

Články partnerů

Pojem sauna nám jistě není cizí. Má mnoho podob a přitom je podstata stejná, člověk se musí cítit svobodně, uvolněně a odpočatě. V sauně dokážeme dokonale zrelaxovat své tělo a načerpat energii na další pracovní dny. Co bychom proto měli udělat?

Finská sauna je top

Existuje několik druhů lázní, kterým se dá říci sauna. Mimo klasickou a nejrozšířenější patří asi finská sauna. Dále se můžeme setkat s ruskými lázněmi, tureckými, kterým se říká hamam a k těm finským bychom mohli přiřadit také infrasaunu.

V finské sauně je stále udržována poměrně vysoká teplota. Minimální hodnoty jsou 85-90 stupňů, i když někteří milovníci zvednou teploměr dokonce na 110 stupňů. Teplota by měla zůstat stabilní po celou dobu užívání sauny,  její významné poklesy teploty nejsou povoleny, protože mohou nepříznivě ovlivnit stav těla. Zároveň by měl vzduch zůstat suchý – vlhkost by neměla překročit 20%.

Jaký vliv má sauna na naše tělo

Můžeme konstatovat, že sauna má velmi pozitivní vliv na naše zdraví. Vzhledem k tomu, že je člověk vždy oslaben v zimním období, které znamená chřipku a nachlazení, pravidelnou návštěvou sauny můžeme docílit posílení imunity a obranyschopnosti našeho těla. V sauně se tělo dokonale vypotí, odplaví se tak toxiny z těla a navíc se také vyplavuje hormon štěstí. To má za následek naše pozitivní myšlení a uvolnění mysli. Dále se kůže jeví jako hladší a pevnější, člověk také může dokonale relaxovat a nabrat energii. Velmi vhodná je sauna pro jedince, kteří mají za sebou operaci nebo úraz, jde o rekonvalescenci a nesmíme také zapomenout na sportovce.

Saunová kamna

Mezi nejdůležitější faktory při stavbě sauny patří také pořízení spolehlivých kamen. Můžeme si pořídit klasická kamna na dřevo, která dodávají sauně autentičnost, nebo si zvolíme jednodušší verzi a to jsou kamna elektrická.

Kamna na dřevo a jejich příprava před saunováním je také trochu pracnější, s tím se musí počítat. Ovšem dokonalým zpestřením je zde také volba esenciálního oleje, kterým zpříjemníme pobyt v sauně. Také polévání saunových kamenů je vynikající pro zvlhčení vzduchu. Pokud chceme mít saunu a užívat si dokonalý komfort, můžeme zvolit sauna na elektřinu. Tady je také možnost dálkového ovládání a taková kamna dokážou vytopit saunu během několika minut.

Sauna jako hotový modul

V současné době máme také možnost pořídit si saunu přímo do našeho bytu, abychom si saunování užili plnými doušky a to v podobě hotového modulu. Takový modul je možné zakoupit jako komfortní výrobek, který může být designově doplněn o nejrůznější doplňky, ale také může být v podobě saunové kabiny a sprchového koutu zároveň, který může mít i hydromasážní sprchu.

Také výběr spolehlivé firmy, která se realizací sauny nebo hotovými moduly zabývá, je velmi důležité. Jejich odborné zkušenosti nám spolehlivě mohou pomoci při jakémkoliv problému nebo rozhodování, jakou saunu si zvolit právě pro náš dům.


Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/11597/virtual/www/wp-content/themes/supermassive/lib/admin/inc/shortcodes/related-posts.php on line 12

Komentovat příspěvěk