Srubové domy jsou stále více populární

Články partnerů

I v 21. století jsou lidé unavení ze shonu velkých měst a stále více přemýšlejí o tom, jak postavit dům a přestěhovat se do okolí přírody, utéct z betonové džungle a panelákových sídlišť. Dřevěné domy, které se stávají stále více oblíbené, nejen vypadají krásně, ale jsou také odolné, teplé, rychle postavené.

Před stovkami let stavěli naši předkové domy vlastními rukama, bez mechanizace a nejrůznějších vychytávek. Stavěli se nejen lidská obydlí, ale také strážní věže a jiná historická sídla.Postupem času, bylo dřevo nahrazeno novými stavebními materiály, ne vždy prospěšné pro zdraví. V posledních desetiletích se ale obyvatelé měst a vesnic opět obrátili ke stavbě dřevěných srubů, které vypadají opravdu dokonale.

Pojem srub na klíč

Ačkoliv slovo srub na klíč často znamená malou obytnou budovu, v praxi to není zcela pravdivé nebo dokonce úplně jiné – tento termín se používá pro konstrukce z řezaných (zpracovaných) polen nebo řeziva. Naši předkové stavěli dřevěné domy vlastníma rukama, i když práci nemůžeme přičítat jednoduchost. Přece jen dřevěné klády jsou pro lidskou sílu dost náročné a tak při jejich stavbách je dnes velmi vítaným pomocníkem moderní mechanika a stroje. Také se můžeme obrátit na tým odborných profesionálů, kteří ví, jak takový dřevěný srub postavit.

Profesionální odborná firma

Pokud uvažujeme o stavbě dřevěného srubu, určitě bychom si měli nechat poradit od profesionálů. Mají mnohaleté zkušenosti, které využívají v praxi a výsledkem jsou dokonalé dřevostavby, které se pyšní svým designem. Mnohé firmy nabízejí také službu, která nabízí realizaci srubu od A – Z, což zahrnuje projekt, výběr materiálu, stavební dozor, realizaci stavby až po konečné předání. během celé realizace je zde individuální přístup ke každému klientovi, který se může dívat na to, jak stavba pokračuje a doslova roste před očima. Firmy nabízejí i odborné poradenství a i během stavby se mohou vyskytnout požadavky, které je třeba řešit ihned. Trh dnes nabízí mnoho takových firem, které se stavbou dřevěných srubů zabývá a na nás je, abychom si mezi nimi vybrali tu pravou. Můžeme se například informovat o tom, jak dlouho firma působí na trhu a také si můžeme přečíst reference klientů.

Materiál jen kvalitní

Pro stavbu srubu na klíč se nejčastěji používají jehličnaté stromy. Nejoblíbenější jsou borovice a smrk. Takový materiál, jako je právě dřevo,  je nejen šetrný k životnímu prostředí, ale nádherně voní jehličím, je příjemné na dotyk a má nenahraditelnou strukturu. Jde také o pevný materiál a pokud to rozpočet dovolí, můžete postavit srub z olše, dubu nebo modřínu. Tyto materiály budou stát mnohem více než smrk nebo borovice, ale jejich vzhled a výkon ospravedlňují vysoké ceny. Zvláštností dřevostaveb je, že jsou často stavěny v zimním období. Někteří odborníci říkají, že taková konstrukce je výhodnější, protože například jehličnan při nízké teplotě není ovlivněn houbami a plísněmi.  Kromě toho řemeslníci prohlašují, že v zimě se strom stává poddajnějším a snáze se zpracovává.

Srubové domy na klíč se vyznačují také tím, že jejich životnost může být prodloužena, pokud jim poskytujeme slušnou péči. Srub nám může sloužit dokonce i několik generací a tak je třeba o něj náležitě pečovat.  Trh nabízí mnoho impregnací a nátěrů, které prodlužují životnost stavby a chrání tak dům před povětrnostními podmínkami.

Výhody dřevěných srubů

Pokud bychom měli zmínit výhody takovýchto domů, tak za největší pozitivum považujeme rychlou výstavbu srubů. Stavba může být postavena za několik týdnů, což u zděného domu říci nemůžeme. Také cena je velmi příznivá a to zajímá investory asi nejvíce.


Warning: Creating default object from empty value in /data/web/virtuals/11597/virtual/www/wp-content/themes/supermassive/lib/admin/inc/shortcodes/related-posts.php on line 12

Komentovat příspěvěk